Blog

Yeni Evli Çiftler İçin Dekorasyon Önerileri

Evlenip yuva kurmanın en güzel taraflarından biri hiç kuşkusuz yeni ev heyecanı. Tamamen sizin ve eşinizin zevkine hitap eden; mutfak düzeninden, oturma grubuna kadar her parçası için ayrı bir heves duyduğunuz yeni evinizi kurarken size yardımcı olabilecek bazı dekorasyon önerilerimiz var. Bu öneriler sayesinde, evinizi dekore ederken nasıl bir yol haritası çizmeniz gerektiğini daha iyi görebileceksiniz.

1) Evinizin tarzını belirleyin:

Yeni evinizi tasarlamadan önce ilk düşünmeniz gereken şey nasıl bir ev hayal ettiğiniz. Bunun için de sizin ve eşinizin karakteri, zevkleri büyük önem taşıyor. Ortak bir kararla belirleyeceğiniz genel stilin size evinizi dekore etme konusunda büyük yardımı olacak. Günümüzde sınırsız seçenekler ile donatılmış mağazalarda yönelmeniz gereken bölümleri azaltarak daha kısa sürede isteğinize uygun eşyaları bulmanızı sağlayacak.

2) Eşyanızı oturacağınız eve göre alın:

Tarzı belirlemek kadar önemli olan bir diğer konu da eşyaların oturulacak eve göre alınması. Bir mobilyayı mağazada gördüğünüzde çok beğenmiş olabilirsiniz ama evin mimari yapısı o mobilya için uygun değilse, bu güzel parça evinizde fazlalık olmaktan öteye gidemeyecektir. Eşyanıza uygun ev almak yerine, evinize uygun eşya almak sizi hem gereksiz masraftan kurtaracak hem de evinizde düşünülerek oluşturulmuş güzel bir konsept yaratabilmenize olanak tanıyacak.

3) Evi döşerken ortak karar verin:

Şimdiye kadar satın aldığınız her şeyde tek söz sahibi sizdiniz fakat artık bir çift olduğunuza ve ortak bir yaşam alanını paylaşacağınıza göre partnerinizin de sizin kadar söz hakkına sahip olduğunu unutmamalısınız. İçinde ikinizin de rahat ve mutlu hissedeceği bir yuvada yaşamak harika olmaz mıydı?

4) İhtiyaçlarınızın listesini yapın:

Einstein “Bana çözmem için bir soru bırakılsa ve bir saatlik süre tanınsa; 45 dakikasını soruyu tanıyıp, anlamaya; 10 dakikasını çözüm yolu üretmeye; geriye kalan 5 dakikasını da çözüme ayırırım” demiş. Ev döşemek de başlı başına bir problem ve eğer bu problemi iyi analiz ederseniz çözümü oldukça kolay bir şekilde bulabildiğinizi göreceksiniz.

Ev döşemeden önce en büyük zamanınızı ihtiyaç duyduğunuz ve duyabileceğiniz şeylerin listesini çıkarmaya ayırın. Bu sayede neye ihtiyacınız olduğunu bilerek yola çıkmış ve harcayacağınız zamanı büyük ölçüde azaltmış olursunuz.

5) Eşyalarınızı satın almadan önce bütçenizi oluşturun:

Eşya satın alma işine girişmeden önce ilk olarak kendinize tam bir bütçe planı çıkarın. Çıkardığınız bütçe planı sizi kısıtlanmış hissettirmesin. Çünkü ev dekore ederken önemli olan şey elinizdeki parayı nasıl doğru şekilde kullanabileceğiniz olacak.

6) Mutfaklarınızda depolama alanı yaratın:

Mutfaklarda bol alan bulunması her zaman önemlidir. Eğer evinizin mutfağı küçükse, çeşitli hilelere başvurarak daha fazla depolama alanı yaratabilirsiniz. Örneğin kör bölge olarak anılan köşelere dolaplar yapabilir ve katlanabilir malzemeler kullanarak mutfağınızı daha geniş hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu sayede fazladan aldığınız eşyalarınızı da yerleştirmek için yeni alanlar yaratmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir