Blog

Dekorasyon Trendleri

Ev dekorasyonu da tıpkı giyimde olduğu gibi her yıl trendleri değişen oldukça hareketli bir sektör. Harika fikirler edinebileceğiniz ve evlerinizde uygulayabileceğiniz önümüzdeki dönemin dekorasyon trendlerine gelin birlikte göz atalım.

Kontrastlar

Renklerin yanı sıra eski ve yeni kavramlarını birleştirerek de oluşturabileceğiniz kontrastlar yeni dönemin en gözde trendleri arasında yer alıyor. Zıtlıkları kullanarak oluşturabileceğiniz dekorasyon fikirleriyle evinize modern bir hava katabilir, eski mobilya ve aksesuarlarınızı tekrar ev dekorasyonunuzun önemli birer parçası haline getirebilirsiniz.

Floral desenler

Çiçek motifleri de önümüzdeki dönemin en gözde dekorasyon trendlerinden biri olması bekleniyor. Giyim sektöründe izlerine rastladığımız bu trendin dekorasyonda da karşılık bulmasının gecikmediğini söyleyebiliriz. Yastıklar, perdeler, halılar ve daha birçok yerde çiçekli motifler kullanabilir ya da odanızın sadeliğini canlandıracak çiçek desenli nevresimler seçebilirsiniz.

Duvar kâğıtları

Günümüzde nostaljik hatta demode kabul edilen duvar kâğıtlarının altın çağı geliyor! Odalarınızın içinde ayırmak istediğiniz bölümleri farklı dekorasyon ayrıntılarıyla birleştirip bu bölümleri farklı duvar kâğıtları kullanarak destekleyebilirsiniz. Kontrast trendiyle paralel olarak harika fikirler yaratabileceğiniz duvar kâğıtlarından faydalanmaktan çekinmeyin.

İkonlar

Popüler ikonlar dekorasyonda da kendine yer bulmayı başardı. Duvarlarda, t-shirt’lerde, sosyal medyada görmeye alışık olduğumuz birçok ikon, yaratıcı tasarımcıların ellerinde dekorasyona uyarlandı ve bu aksesuarlar önümüzdeki dönemin en gözde dekorasyon trendi olmaya şimdiden aday!

Modanın, tıpkı giyimde olduğu gibi dekorasyonda “önce kendine yakışan” olduğunu hatırlatalım. Trendler ve tavsiyeler bir yana, eviniz için en uygun dekorasyon çözümlerinin zevkinize ve evinize en yakışan aksesuar ve uygulamalardan geçtiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir