Blog

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

2016 dekorasyon dergilerinin konularından bir tanesi dekorasyonda ahşap kullanımı. Ahşaba gittikçe artan ilgi, insanların doğal ve basit dekorasyonlarının bir kanıtı. Ayrıca ahşabın modasının geçme olasılığı oldukça düşük. Bu yüzden evinize doğallığı getirecek ahşabı en iyi şekilde kullanma yöntemlerini anlattık!

Duvarlar

Duvarlarda ahşap kullanımı, İspanyol dekorasyonunda daha fazla görülür. Eğer eviniz küçükse ahşap kullanırken tüm duvarları değil, sadece bir duvarı ahşap kullanarak kaplamanız, hem doğallığı arttıracak hem de evinizi daraltmayacaktır. Duvarlarda ahşap kullanımı için ayrıca raf veya kütüphanelerden de yararlanabilirsiniz. Evinizin rengine uyumlu olacak şekilde seçeceğiniz raf veya kütüphaneleri canlı bitkilerle süslediğiniz zaman hem ahşap kullanımı trendini yakalamış olursunuz hem de kullanabileceğiniz farklı alanlar yaratmış olursunuz.

Döşemeler

Evlerin döşemelerinde ahşap uzun zamandır tercih edilen bir malzeme. Döşemeler için günümüzde birçok farklı alternatif bulunuyor. O yüzden döşeme seçimi yaparken, döşeme rengi ile mobilya renginin uyumlu olmasına, cinsine ve kullanım alanlarının büyüklüğüne dikkat edebilirsiniz.

Mutfak

Mutfakta kullanılan ahşap detaylarla son yılların trend dekorasyonlarından biri olan Country tarzı bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Country tarzı bir mutfak için özellikle ahşap kaplı beyaz eşyaları tercih edebilirsiniz. Ahşap kullanımı ile mutfağınıza katacağınız doğal görünüm mutfakta geçireceğiniz vakti daha keyifli hale getirecektir.

Dekorasyon

Ahşabı dekoratif bir unsur olarak kullanmak konusunda bir çok farklı fikirle karşılaşıyoruz. Kitaplıklar, ahşaptan yapılmış objeler gibi genel mobilyalarla birlikte ahşabın küçük detaylarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin store perde seçiminizde bile ahşap malzeme kullanabilirsiniz. Hem evinizdeki ışık dengesini doğal bir malzeme ile sağlar. Eğer büyük bir dekorasyon değişimine gitmiyorsanız ve sadece evinizde ahşap bulundurmak istiyorsanız da ahşap saksılar, ahşap tablolar gibi aksesuarları evinizin farklı bölümlerine yerleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir