Blog

Ev tadilatı sırasında dikkat etmeniz gereken önemli hususlar

Takipçi olun

Evinizde yapacağınız değişiklikleri zaman ve maliyet açısından hesaplayın. Evin hangi bölümü için nasıl bir tadilata ihtiyaç duyduğunuzun listesini çıkarın. Ustalarla görüşerek işlerin tahmini bitirilme sürelerini öğrenin. Evin içinde yaşayacak kişi siz olacağınız için tüm kararları kendiniz verin. İçinize sinmeyen bir değişikliği yapmak zorunda olmadığınızı unutmayın ve bu konuda yönlendirici olmaktan çekinmeyin. Tadilat sırasında ustaların çalışmalarını takip ederek, kötü bir sürprizle karşılaşma ihtimalini de ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğru planlama yapın

Doğru planlama ve doğru ustayla bütçenizi korumayı başarabilirsiniz. Boya badana işleri için birkaç yerden fiyat alın ve gerekli olacak tahmini boya miktarını öğrenin. Özellikle çocuğunuz varsa doğabilecek hasarlara karşı ihtiyacınız olandan biraz daha fazla boya satın alabilirsiniz. Seçim yaparken sağlıklı ve kaliteli boya konusunda boya ustalarından fikir alabilirsiniz.

Bütçe ve kalite oranı

Evinizin döşemelerini değiştirmek istiyorsanız öncelikle malzeme seçimine karar verin. Evinizin ısınmasından temizliğine kadar birçok ayrıntıyı etkileyeceği için bu konuda kaliteden ödün vermeyin. Eviniz eskiyse ısı ve su yalıtımı yapılmamış ya da yalıtımın kalitesiz yapılmış olma ihtimali yüksek. Yalıtım malzemesinin de benzer şekilde belirli bir kalite standardının üstünde olduğundan emin olun. Isı yalıtımında kullanılacak malzemenin kalınlığının da yaşadığınız bölgeye göre nasıl olması gerektiğini mutlaka araştırın.

İster yeni aldığınız ev için ister evinizi yenilemek için yapın, tadilat işleri oldukça yorucu bir süreç. Bu süreci kolaylaştırmak adına sizin için birtakım ipuçları hazırladık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir