Blog

Evinizin Alanlarını Değerlendirmek için 7 Öneri

Evinizde kullanmadığınız alanları birkaç yaratıcı çözüm ile değerlendirmek mümkün. İşte, evinizdeki boş alanları ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanabilmeniz için birbirinden farklı 7 öneri!1) Merdiven Altı Boşlukları İçin Alternatifler!

İki ya da daha çok katlı evlerde merdiven altında kalan bölümler genellikle kullanılamayan alanlardır. Merdiven altına yaptıracağınız kapaklar sayesinde, çok amaçlı büyük bir dolap elde edebilirsiniz. Bu, özellikle minimal dekorasyondan hoşlanan, fakat atmaya kıyamadığı eşyalarını nerede muhafaza edeceğini bilmeyenler için oldukça işlevsel bir çözüm. Yine de merdiven altını değerlendirmek için tek yol bu değil. Bu alanı doğru ışıklandırma ve özel olarak yaptırabileceğiniz mobilyalar ile mükemmel bir çalışma alanına da çevirebilirsiniz.

2) Yatak Odaları İçin Farklı Öneriler!

Kolonlar, eve eşya yerleştirmeyi en zor hale getiren engellerdir. Örneğin yatak odasında dolabınızın yanında kalan kolon boşluğu hem rahatsız edici bir görüntü oluşturur hem de yer kaybına neden olur. Bu boşluklara yerleştireceğiniz raflar ise size hem kitaplarınız, hem de süs eşyalarınız için alan yaratacaktır. Ayrıca şık görünümü ile odanıza farklı bir kava katacaktır.

3) Boş Alanları Kullanma Vakti!

Yatağınızın altına eşya yerleştiriyor fakat ortaya çıkan görüntüden rahatsızlık duyuyorsanız, bu alana yatağınız ile aynı renkte çekmeceler ekletebilirsiniz.

4) Modern Tarza Uygun, Çok Amaçlı Sandık!

Klasik tarzda döşenmiş bir eve sahipseniz oturma odanızdaki orta sehpayı eskitilmiş ahşaptan şık bir sandık ile değiştirebilirsiniz. Bu sandık sizin için hem orta sehpa görevi üstlenecek hem de ortalıkta bulunmasını istemediğiniz eşyalarınızı yerleştirebilmek için ekstra bir alan yaratacak.

5) Dekoratif Raflar

Küçük çalışma odalarında kitaplarınızı yerleştirmek için yer bulamıyorsanız duvara monte edeceğiniz dekoratif raflar ile duvarlarınızdaki boş alanları değerlendirebilirsiniz.

6) Kütüphane İçin Alternatif Bir Alan!

Şömine yanında bulunan kullanılmayan alanları odayı tamamlayacak şekilde dekore ederek kütüphane haline getirilebilirsiniz.

7) Oturma Odanızı Değerlendirme Zamanı!

Oturma odanızın köşe bölümlerine raflar ilave ederek, kullanabileceğiniz yepyeni alanlar elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir