Blog

Mutfakta hayatınızı kolaylaştıran gizli detaylar

Mutfaklar evin en çok kullanılan ve içinde en çok eşya bulunan alanı. Büyük küçük birçok mutfak aleti hayatlarımızı kolaylaştırmak için bu mekânda kendine yer bulmaya çalışıyor. Bizler de tüm bu gereçleri sığdırabilmek ve mutfaklarda pratik bir çalışma ortamı yaratabilmek için dekorasyonda zaman zaman küçük detaylara ihtiyaç duyuyoruz.

İşte, farklı boyutlardaki mutfaklar için düşünülmüş hayat kurtaran gizli detaylar!

İkili Evye ve Hareketli Musluk Başlığı

Kulağa klişe geldiğinin farkındayız ama ikili evye ve hareketli musluk başlıkları mutfakta bizlere sandığımızdan daha çok zaman kazandırıyor. İkili evye sadece bulaşık yıkarken değil, sebze yıkarken de en büyük kurtarıcılarımızdan. Mutfakta işlerimizi kolaylaştıran bir diğer detay; hareketli musluk başlığı. Tezgâh temizliği de dâhil olmak üzere pek çok işi kısa sürede yapabileceğiniz hareketli musluk başlığı ile artık mutfakta her şey daha kolay!

İkiye Bölünmüş Tezgâhlar

Artık bir trend haline gelen mutfaklarda farklı tezgâh alanları yaratma uygulaması, sadece görsel güzellik sunmakla kalmayıp,  mutfakta aynı anda birden fazla kişinin çalışabilmesini de mümkün hale getiriyor. Ayrıca hazırlama ve servis alanları olarak ayrı düşünüldüğünde, bölünmüş tezgâhlar tek kişinin de mutfaktaki işini düzenli ve hızlı hale getirmekte. Bu kadar küçük bir ayrıntının size kazandıracağı zaman ise oldukça şaşırtıcı.

Her Mutfağa Bir Tablet

Onlarca yemek kitabını bir mutfağa sığdırmak yerine, sadece mutfağınızda kullanabileceğiniz bir tablet bulundurmak hem alandan hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Mutfağınızda kullanabileceğiniz tabletler ayrıca pişirme süresi boyunca bekleyeceğiniz zamanı eğlenceli oyunlar oynayarak ya da bir şeyler okuyarak geçirebilmenize de olanak tanır.

Daha İşlevsel Çekmeceler

Mutfak çekmecelerinin boyutu her zaman bir olmaz. Özellikle bazı çekmeceler diğerlerine nazaran çok daha büyüktür. Bu çekmeceleri güneşten uzak ve kuru kalması gereken soğan ve patates gibi yiyecekler için bir depo olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çekmece düzenleyiciler ile büyük çekmeceleri parçalara bölüp, depoladığınız gıda malzemelerinin birbirine temas etmemesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir